XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Postautor: Juliette » 19 lis 2015, o 15:54

Szanowni Delegaci,

Zgodnie z Rozporządzeniem Prezydenta MUP z dnia 18 listopada 2015 r. w sprawie procedury wyboru i dookreślenia obowiązków organizatora v-mundialu Rozpoczynam procedurę wyboru organizatora XIII v-Mundialu.

Oferty można zgłaszać w tym wątku do 27 listopada 2015 r. włącznie.

Zgodnie z przyjętym kalendarzem rozgrywek, V-Mundial trwać będzie od 20 marca – 27 kwietnia 2016 r.

Oferta konkursowa winna zawierać następujące informacje:
a) pismo przewodnie, zawierające zwięzły opis kandydatury;
b) logo v-mundialu;
c) zarys dodatkowych działań mających na celu aktywizację kibiców;
Juliette da Firenza

Czekan_stare
Podawacz piłek
Posty: 9
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:52
Federacja: SLP

Re: XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Postautor: Czekan_stare » 19 lis 2015, o 19:25

Szanowna Pani Prezydent,

chciałbym oficjalnie zgłosić samodzielną kandydaturę KSIĘSTWA SARMACJI.

Szanowni Państwo Delegaci,

Księstwo Sarmacji ma dla rozwoju sportów piłkarskich w mikroświecie niewątpliwe zasługi. Sarmacka Liga Piłkarska była pierwszą ligą mikroświata, ligą, która wciąż się rozwija. Obecnie znajduje się pod nowym - moim - zarządem. Czeka ją kilka przekształceń. Tak samo jak z werwą zabrałem się za reformę i odświeżenie SLP, to samo chcę zaproponować Wam w zakresie Mundialu organizowanego w Księstwie Sarmacji. Jestem przekonany, że powierzając organizację Księstwu Sarmacji i mnie osobiście nie będzie Państwo żałować pokładanej w tym nadziei na wielkie sportowe święto, jednoczące wszystkich w wielkim dziele piłki nożnej! Proponując Wam kandydaturę Sarmacji chcę zaproponować grono zaufanych współpracowników i managerów z SLP, którzy w tych działaniach będą mnie wspierać. Chcę zaproponować wielkie wsparcie medialno-promocyjne - sam jestem autorem wielu sportowych tekstów z aren ostatniego mundialu, kiedy ratowałem chociaż trochę honor organizatorów ze Sclavinii i Baridasu. Oferuję Wam w końcu swoje doświadczenie, zaangażowanie i wielkie wirtualne ADHD.

Dziś nie mam jeszcze logotypu - ale zobowiązuję się, że jeśli zdecydujecie się powierzyć Księstwu Sarmacji i mi prawo organizacji v-Mundialu do końca roku takie logo powstanie.

Poza standardowymi działaniami w prasie (chociaż na zupełnie innym poziomie niż ostatnio to było przez organizatorów v-mundialu pokazane) chcę zaproponować spotkania Kibiców w Strefie Kibica na IRC (dedykowany kanał) - gdzie będzie można dyskutować nie tylko w czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników kolejki i poszczególnych spotkań, ale i gorąco reagować już po ich ogłoszeniu. Ze swojej strony dorzucam także omówienie spotkań w formie filmików na YT. Chcę również zaproponować zorganizowanie wielkiego v-światowego turnieju kibiców - czyli konkursu, w którym poszczególne federacje skupione w MUP i na v-mundialu prezentowałyby swoje dokonania kibicowskie (wykorzystanie elementu budowy zaangażowania lokalnie, w krajach członkowskich) - z ustanowieniem prestiżowej, nadawanej przez MUP, nagrody dla zwycięskiego teamu kibiców. Chcę zorganizować oprócz tego konkursy na... najlepszego kibica ("przepranie" i sposób kibicowania) i kibicki!

V-Mundial to wielkie święto nas wszystkich. Wiem, że wywiążę się z obowiązku dobrze, ku chwale MUP i całego piłkarskiego świata. Dlatego proszę o przyjęcie kandydatury i wybór KS na organizatora.
Z poważaniem,
Dalek Caan of Skaro
selekcjoner drużyny Sarmacji
były prezydent MUP, etc. etc.

MvPrimisz
Podawacz piłek
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 23:17
Federacja: Republika Bialenii

Re: XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Postautor: MvPrimisz » 27 lis 2015, o 23:16

Szanowna Pani Prezydent,
Szanowni Delegaci!

Mam przyjemność zaprezentować przed państwem wspólną kandydaturę do organizacji v-Mudndialu Bialenia-Abachazja-Brodia-Hasseland 2016

Obrazek

Co wynika z samej nazwy byłby to rewolucyjny turniej, nie tylko największy w historii, bo w mundialu weźmie udział aż 21 drużyn, ale również pierwszy rozgrywany jednocześnie w aż 4 krajach, na 2 forach! Każda z czterech grup w pierwszej fazie rozgrywała by swoje mecze w innym państwie, pozwoli to kibicom, dziennikarzom i sportowcom poznać piękno i różnorodność Kontynenty Północnego. Rozgrywki będą się toczyć na aż 9 stadionach! Wszystkie będą ciekawie opisane i zaprezentowane graficznie. Każdy stadion będzie miał trochę inny klimat powiązany z miejscem, w którym się znajduje. Do fazy pucharowej przejdą po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. Każdy mecz będzie relacjonowany, będzie można też oglądać aktualizowane na żywo statystyki, prowadzone przez naszych ekspertów. Będziemy prowadzić wywiady i spotkania z trenerami. Pojawią się liczne wydania specjalne gazet. W każdym z państw zostanie utworzona specjalna strefa kibica, w której fani sportu będą mogli spotykać się, komentować i kibicować swoim ulubionym drużynom narodowym.

Nasze atuty:
- Działamy w czwórkę dzięki czemu nasza aktywność jest większa, a szansa na małe zaangażowanie organizatorów spada.
- Jesteśmy najmłodszymi federacjami, więc nie będziemy chcieli zacząć od kompromitacji.
- Nigdy jeszcze nie było v-mundialu na Nordacie - pozwoli to kibicom poznać inny ciekawe kontynent i poczuć odmienny, specyficzny klimat.
- Nie jesteśmy Sarmacją, drugie zawody w tym samym kraju to jednak troche mało ciekawa dla turystów i kibiców sytuacja.
Delegat Główny Republiki Bialeńskiej w MUP
Trener Galacticos Wolnograd:
3x mistrzostwo Bialenii
1x srebrny medal Ligi Bialeńskiej
4x nagroda dla najlepszego trenera Ligi Bialeńskiej

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Postautor: Juliette » 28 lis 2015, o 09:29

Mamy zatem dwie kandydatury. Rozpoczynamy debatę. Potrwa do wtorku.

Kandydatura Księstwa Sarmacji:
1) Jak mniemam, będzie to jednoosobowa organizacja? Gwarantuje Seńor, że podoła temu?

Kandydatura Bialenii-Abachazji-Brodii-Hasselandu:
1) Organizacja w tak dużym gronie nie spowoduje chaosu?
2) Planujecie "polityczne happeningi", jak np. podczas ostatniego Waszego święta? Przyznam, że się tego obawiam.
3) "(...) aktualizowane na żywo statystyki" - ta kwestia mnie zaciekawiła. Macie już jakiś koncept czy to plan?
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Eddard Noqtern
Gracz środka pola
Posty: 130
Rejestracja: 26 lis 2015, o 21:31
Federacja: FPH - Federacja Piłkarska Hasselandu

Re: XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Postautor: Eddard Noqtern » 28 lis 2015, o 10:41

Juliette pisze:Mamy zatem dwie kandydatury. Rozpoczynamy debatę. Potrwa do wtorku.
Kandydatura Bialenii-Abachazji-Brodii-Hasselandu:
1) Organizacja w tak dużym gronie nie spowoduje chaosu?
2) Planujecie "polityczne happeningi", jak np. podczas ostatniego Waszego święta? Przyznam, że się tego obawiam.
3) "(...) aktualizowane na żywo statystyki" - ta kwestia mnie zaciekawiła. Macie już jakiś koncept czy to plan?


1) Nie - nie spowoduje. Warto zwrócić uwagę na to że Hasseland, Brodria i Bialenia są ze sobą stowarzyszone i funkcjonują na wspólnym forum. Również kontakt z Abachazją mamy znakomity. Jesteśmy zgraną grupą ludzi, kontaktujemy się ze sobą nie tylko przez forum, ale także przez inne środki komunikacji. Dodatkowo jesteśmy bardzo zgodni i mamy podobne poglądy na wiele spraw.

2) Organizatorzy i rządy państw nie planują żadnych politycznych happeningów. Nie widzę powodów do obaw.

3) To jest na razie plan, ale jak Pani wcześniej zauważyła jest wielu organizatorów co znacząco ułatwi stałą aktualizacje statystyk.
Eddard Noqtern - Prezydent MUP, Delegat Główny Federacji Piłkarskiej Hasselandu, trener kadry Królestwa Hasselandu od 2015 roku.

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Postautor: Juliette » 30 lis 2015, o 06:42

Więcej pytań brak?
Sarmacja nie odpowiada?
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Postautor: Lord Darth Kanzler » 30 lis 2015, o 10:57

Juliette pisze:Mamy zatem dwie kandydatury. Rozpoczynamy debatę. Potrwa do wtorku.

Kandydatura Księstwa Sarmacji:
1) Jak mniemam, będzie to jednoosobowa organizacja? Gwarantuje Seńor, że podoła temu?


Podołam :) Poza tym jednoosobowa organizacja to nie będzie. W SLP jest cała grupa osób, z których zamierzam dobrać współpracowników. Organizowałem już wiele imprez, prowadziłem także obsługę prasową - nie mam z tym najmniejszych problemów, a pióro lekkie :)

Z mojej strony zapewniam pracę równą przynajmniej 3 innym razem wziętym :)

Juliette pisze:Kandydatura Bialenii-Abachazji-Brodii-Hasselandu:
1) Organizacja w tak dużym gronie nie spowoduje chaosu?
2) Planujecie "polityczne happeningi", jak np. podczas ostatniego Waszego święta? Przyznam, że się tego obawiam.
3) "(...) aktualizowane na żywo statystyki" - ta kwestia mnie zaciekawiła. Macie już jakiś koncept czy to plan?


Z mojego doświadczenia, i co pokazał ostatni mundial organizowany przez Baridas i Sclavinię - im więcej odpowiedzialnych, tym większe ryzyko porażki. Rozmywa się odpowiedzialność za poszczególne elementy organizacji. Kwestia statystyk - to ciekawe zagadnienie, ale rozumiem je jako odpowiednio spreparowany formularz arkusza kalkulacyjnego i odpowiednią prezentację danych do niego wprowadzonych - dobry pomysł! Za który dziękuję i na pewno wykorzystam także gdyby to Sarmacji przypadł zaszczyt organizacji imprezy.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Pavel Svoboda
Podawacz piłek
Posty: 30
Rejestracja: 9 cze 2015, o 16:37
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Re: XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Postautor: Pavel Svoboda » 1 gru 2015, o 12:17

MvPrimisz pisze:- Jesteśmy najmłodszymi federacjami, więc nie będziemy chcieli zacząć od kompromitacji.


W przeciwieństwie do starszych federacji, które... chcą kompromitacji? :)

To tak tytułem żartu tylko.

Z jednej strony energia delegata Daleka Caana of Skaro jest odczuwalna i daje pozytywne wrażenie, z drugiej jednak dziwnie czuję się z myślą nagradzania Sarmacji po raz drugi z rzędu organizacją Mundialu, gdy w powszechnej opinii ostatni Mundial nie należał do udanych. Myślę, że Sarmacja powinna mieć szansę na odzyskanie twarzy, jednak może nie tak od razu, raczej w następnym Mundialu.

Przemawia do mnie również argument, że Mundial powinien trafić po raz pierwszy na Nordatę, skąd pochodzi niemal jedna czwarta federacji MUP.

Każdy mecz będzie relacjonowany, będzie można też oglądać aktualizowane na żywo statystyki, prowadzone przez naszych ekspertów. Będziemy prowadzić wywiady i spotkania z trenerami. Pojawią się liczne wydania specjalne gazet.


Mam tylko jedno pytanie odnośnie powyższej obietnicy. Jakiej platformy zamierzacie użyć? Czy wytypowano istniejące już czasopisma, które będą publikowały relacje i wywiady, czy też zamierzacie stworzyć nowe redakcje?
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Postautor: Lord Darth Kanzler » 2 gru 2015, o 14:17

Pavel Svoboda pisze:Z jednej strony energia delegata Daleka Caana of Skaro jest odczuwalna i daje pozytywne wrażenie, z drugiej jednak dziwnie czuję się z myślą nagradzania Sarmacji po raz drugi z rzędu organizacją Mundialu, gdy w powszechnej opinii ostatni Mundial nie należał do udanych. Myślę, że Sarmacja powinna mieć szansę na odzyskanie twarzy, jednak może nie tak od razu, raczej w następnym Mundialu.


Witam serdecznie, chciałbym zauważyć, że to nie do końca jest tak, że "Sarmacja" organizowała. Organizowała Sclavinia - będąca jednym z samorządów Sarmacji i co najważniejsze w tej wypowiedzi - osobną federacją wchodzącą w skład MUP, analogicznie drugi organizator - Baridas - będący Krajem Korony Sarmacji, również posiadający własną federację w MUP. Sarmacja, jako kraj, nie organizowała ostatniego mundialu, ja zaś jako jeden z działaczy piłkarskiego mikroświata bez ogródek skrytykowałem organizację, która wypadła nad wyraz fatalnie. Natomiast to był mundial w Sclavinii i Baridasie, nie w Sarmacji.

Sarmacja akces do organizacji mundialu zgłosiła teraz :)

Pavel Svoboda pisze:Mam tylko jedno pytanie odnośnie powyższej obietnicy. Jakiej platformy zamierzacie użyć? Czy wytypowano istniejące już czasopisma, które będą publikowały relacje i wywiady, czy też zamierzacie stworzyć nowe redakcje?


To jest temat otwarty, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę szmat czasu jaki mamy do organizacji Mundialu. Osobiście uważam, że należy skupić się na współpracy z istniejącymi uznanymi tytułami - wszystkimi, które wyraziłyby chęć relacjonowania mundialu - ze swojej strony dodam, że stosowane zaproszenie do współpracy wysłałbym do wszelkich aktywnych mediów wirtualnego świata. Co do platformy do zbierania i analizowania wyników dobrze tu zadziałają g-docs, które w dodatku łatwo implementować na stronach dedykowanych mundialowi.

Ufając, że przekonuję choć trochę pozdrawiam gorąco!
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: XIV v-Mundial - wybór Organizatora

Postautor: Juliette » 2 gru 2015, o 17:39

Wybór między sercem a rozumem. Przejdźmy do głosowania.

Organizator XIV v-Mudnialu to:

1) Księstwo Sarmacji
2) Bialenia-Abachazja-Brodia-Hasseland

Głosowanie potrwa do poniedziałku (7 grudnia) włącznie.
Juliette da Firenza


Wróć do „Archiwum RD”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość